Lubuskie Forum Organizacji Pozarządowych

Fundacja na rzecz Collegium Polonicum zaprasza przedstawicieli lubuskich organizacji pozarządowych do udziału w „Lubuskim Forum Organizacji Pozarządowych” – 21 października 2023 r. w Zielonej Górze.

Forum będzie okazją do spotkania się w gronie osób działających w organizacjach społecznych. Wspólnie porozmawiamy m.in. o tym jak wykorzystać środki europejskie do budowania potencjału lubuskich NGO, jak budować skuteczne rzecznictwo organizacji społecznych, poznamy obywatelskie propozycje dla Polski i podyskutujemy o tym jaka przyszłość czeka sektor obywatelski w Polsce.

Gośćmi wydarzenia będą m.in. Kuba Wygnański – Fundacja Stocznia, Karolina Dreszer-Smalec i Piotr Frączak – Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych.

Wydarzenie organizowane jest przez Fundację na rzecz Collegium Polonicum.
Działania organizacji w latach 2022-24 dofinansowane z Funduszy Norweskich w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

Patronat na wydarzeniem objęła Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych.

>>Zgłoszenia przez formularz zapisów tylko do 19 października br.<<

Miejsce:
Regionalne Centrum Kultury w Zielonej Górze – Centrum Kultury Kreatywnej

Program Lubuskiego Forum Organizacji Pozarządowych:
11.30 Rejestracja uczestników
12.00 Otwarcie i powitanie uczestników

12.10 Propozycje obywatelskie dla Polski – Karolina Dreszer-Smalec (Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych)

12.30 Budowanie potencjału NGO w Europejskim Funduszu Społecznym Plus – Kuba Wygnański (Fundacja Stocznia)

13.00 Fundusze Europejskie dla Lubuskiego 2021-2027 możliwości dla organizacji pozarządowych – przedstawiciel Departamentu Europejskiego Funduszu Społecznego.

13.20 Strefa inspiracji: Cenny Plastik – innowacje społeczne w świecie recyklingu – Magdalena Janosz, Wojciech Janosz (Stowarzyszenie Kurka Wodna)

13.40 Przerwa kawowa

14.00 Warsztaty:

• Jak budować potencjał lubuskich NGO przy pomocy środków z EFS Plus? – Kuba Wygnański (Fundacja Stocznia)
  • Organizacje pozarządowe – budowanie rzecznictwa na przykładzie OFOP-u – Piotr Frączak (koordynator Programu Rzecznictwa Krajowego Ogólnopolskiej Federacji Organizacji Pozarządowych)

15.00 Debata: Przyszłość sektora obywatelskiego w Polsce – 20 lat ustawy o działalności pożytku publicznego.

15.40 Zakończenie i lunch