Razem pomagamy podopiecznym Fundacji Grupy Pomagamy

Dwa minione dni były nieco bardziej pracowite niż zwykle, nie tyko dla nas – podczas spotkań w Sektorze 3 Słubice i w Szkole Podstawowej nr 1 w Słubicach powstały piękne obrazy z wełny i świąteczne kartki. Będzie można je kupić podczas kiermaszu, który odbędzie się w czasie Mikołajowego Charytatywnego Maratonu Fitness, który organizuje Fundacja Grupy Pomagamy.

Pomagamy Grupie Pomagamy, która pomaga chorym dzieciom – tak w skrócie mówili uczniowie SP 1 w Słubicach – i bardzo dobrze ujęli to, co działo się 20 i 21 listopada. Starsza grupa uczniów z kółka plastycznego pod opieką Tatiany Uwarkin, nauczycielki plastyki, przyszła do naszego Sektora 3 Słubice. Na stołach pojawiła się kolorowa włóczka, z której powstawały wspaniałe obrazy. Tak, okazało się, że malować można nie tylko farbami, ale również wełną!

Kolejnego dnia pracowali młodsi uczniowie i to my przyszliśmy do nich do szkoły. Przygotowywali kartki świąteczne – pełne kolorowych bombek, choinek i prezentów. Niektórym pomagały mamy, które również dzielnie wycinały i kleiły.

Okazało się również, ze dzieci znają doskonale Fundację Grupy Pomagamy i jej podopiecznych. Marta Szymańska-Ptak, wiceprezeska fundacji opowiedziała im nieco więcej o Olafku i Natalii, maluszkach, które potrzebują kosztownej i długotrwałej rehabilitacji, żeby w przyszłości mogły być jak najbardziej samodzielne. I to właśnie do nich trafia pieniążki ze sprzedaży tak pracowicie przygotowanych obrazów i kartek.

Dziękujemy Wam wszystkim za pracę i zaangażowanie: pani Tatianie, uczniom, którzy robili obrazy i kartki, nosili materiały, dziewczynom, które pomagały młodszym i sprzątały salę w szkole, a także  mamom, które przyszły i pomogły. Mamy nadzieję, że razem spotkamy się jeszcze nie raz podczas innych wspólnych akcji!

No Images.
Please upload images in images manager section. Click on Manage Images button on the right side of the gallery settings.
Please make sure that you didn't enabled option: Images of the Current Gallery. Option should have Show value to show images.

Umieszczono w kategoriach: Edukacja, Slider