tel. 61 82 96 791 sekretariat@fundacjacp.org
22.11.2018 | Edukacja

Dwa minione dni były nieco bardziej pracowite niż zwykle, nie tyko dla nas – podczas spotkań w Sektorze 3 Słubice i w Szkole Podstawowej nr 1 w Słubicach powstały piękne obrazy z wełny i świąteczne kartki. Będzie można je kupić podczas kiermaszu, który odbędzie się w czasie Mikołajowego Charytatywnego Maratonu Fitness, który organizuje Fundacja Grupy Pomagamy.

Pomagamy Grupie Pomagamy, która pomaga chorym dzieciom – tak w skrócie mówili uczniowie SP 1 w Słubicach – i bardzo dobrze ujęli to, co działo się 20 i 21 listopada. Starsza grupa uczniów z kółka plastycznego pod opieką Tatiany Uwarkin, nauczycielki plastyki, przyszła do naszego Sektora 3 Słubice. Na stołach pojawiła się kolorowa włóczka, z której powstawały wspaniałe obrazy. Tak, okazało się, że malować można nie tylko farbami, ale również wełną!

Kolejnego dnia pracowali młodsi uczniowie i to my przyszliśmy do nich do szkoły. Przygotowywali kartki świąteczne – pełne kolorowych bombek, choinek i prezentów. Niektórym pomagały mamy, które również dzielnie wycinały i kleiły.

Okazało się również, ze dzieci znają doskonale Fundację Grupy Pomagamy i jej podopiecznych. Marta Szymańska-Ptak, wiceprezeska fundacji opowiedziała im nieco więcej o Olafku i Natalii, maluszkach, które potrzebują kosztownej i długotrwałej rehabilitacji, żeby w przyszłości mogły być jak najbardziej samodzielne. I to właśnie do nich trafia pieniążki ze sprzedaży tak pracowicie przygotowanych obrazów i kartek.

Dziękujemy Wam wszystkim za pracę i zaangażowanie: pani Tatianie, uczniom, którzy robili obrazy i kartki, nosili materiały, dziewczynom, które pomagały młodszym i sprzątały salę w szkole, a także  mamom, które przyszły i pomogły. Mamy nadzieję, że razem spotkamy się jeszcze nie raz podczas innych wspólnych akcji!

Skontaktuj się z nami

Fundacja na rzecz Collegium Polonicum
ul. Kościuszki 1, 69-100 Słubice
(I piętro budynku biblioteki CP)

Godziny otwarcia: poniedziałek - czwartek 8.00 - 16.00
piątek 8:00 - 15:00
tel. 61 829 67 91 | sekretariat@fundacjacp.org

NIP:598-15-31-052 | REGON: 211249064

Polecamy