Umowy Działaj Lokalnie podpisane!

W tym roku ekipa ośrodka Działaj Lokalnie, który prowadzi nasza fundacja, odwiedziła po kolei wszystkich, którzy będą realizować projekty. Będzie się działo naprawdę dużo!

Do tegorocznej edycji zgłoszone zostały aż 33 projekty. Komisja miała trudny wybór – dofinansowanie otrzymało 9 z nich. I właśnie tych 9 najlepszych odwiedziła Marta Stachowska, koordynator programu, żeby podpisać umowę, uścisnąć rękę i życzyć powodzenia! To za każdym razem niesamowite zobaczyć, ile dobrego można zrobić za 6 tys. zł dotacji i jak ciekawe pomysły zrealizować.

Oto tegoroczni beneficjenci:

Stowarzysznie Raduszczanka

W Starym Raduszcu, w nowej świetlicy, która właśnie jest budowana, będzie działało koło kulinarne. Panie będą gotowały i rozmawiały, co jeszcze warto razem fajnego robić.

Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych SKARPA z Krosna Odrzańskiego

Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych SKARPA z Krosna Odrzańskiego poprowadzi Szkółkę malarską z legendą. Dzieci i młodzież namalują krośnieńskie legendy, a na zakończenie odbędzie się wystawa.

Cybińskie Stowarzyszenie Rozwoju PRO-EKO

Cybinka już niedługo będzie pachniała lawendą! Zadba o to Cybińskie Stowarzyszenie Rozwoju PRO-EKO. Wszędzie gdzie się uda, zasadzona zostanie lawenda, odbędą się warsztaty, a na zakończenie lawendowa biesiada.

Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Klub Sportowy „Chrobry” Drzeńsko

Piękniej będzie także wokół Wiejskiego Klubu Kultury w Drzeńsku, a to za sprawą Stowarzyszenia Kultury Fizycznej Klub Sportowy „Chrobry” Drzeńsko. Piłkarze z klubu, jako wolontariusze pomogą stworzyć klomby wokół świetlicy, odmalują terenową szachownicę i zbudują miejsce na ognisko.

Koło Gospodyń Wiejskich w Lubogoszczy

Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Lubogoszczy zajmą się boiskiem. Powstanie tu wiata, miejsce spotkań, w którym m.in. mieszkańcy razem zbudują wieniec dożynkowy, tradycyjnymi metodami.

Grupa nieformalna Parafialny Zespół Ekologiczny w Bytnicy

Grupa nieformalna zajmie się tworzeniem społecznych ogrodów świętego Franciszka w siedmiu miejscowościach w okolicy Bytnicy. Będą to ekologiczne miejsca do odpoczynku, sprzyjające nie tylko ludziom, ale także owadom, małym zwierzętom – wszyscy będą w nich żyli w zgodzie.

Polsko-Niemieckie Stowarzyszenie Humanitas

Kolejne miejsce spotkań powstanie w  Ługach Górzyckich. Polsko-Niemieckie Stowarzyszenie Humanitas zachęci mieszkańców do tego, żeby wspólnie zbudowali wiatę i zadbali o teren wokół.

Grupa nieformalna Teraz My!

Nieco inną tematyką zajmie się grupa nieformalna „Teraz My!” Słubice. Uruchomią Mobilny Punkt Szkoleniowy i będą uczyć udzielania pierwszej pomocy. A ci, których przeszkolą, nauczą tego innych.

Grupa nieformalna działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury w Górzycy

Do zdrowia odwołuje się również projekt „Akcja wakacje- owocowo-warzywne inspiracje” grupy nieformalnej działającej przy Gminnym Ośrodku Kultury w Górzycy. Dzięki nim dzieci w okolicznych miejscowościach same przygotują i zjedzą zdrowe śniadania, będą to kanapki, sałatki i świeżo wyciskane soki. I oby weszło im to w nawyk!

Każdego z naszych beneficjentów odwiedzimy jeszcze co najmniej raz. I na bieżąco będziemy informować, co się u nich dzieje!