Wizyta studyjna dla zainteresowanych ekonomią społeczną

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Zielonej Górze zaprasza pracowników i wolontariuszy ośrodków wsparcia ekonomii społecznej, podmiotów ekonomii społecznej, jednostek samorządu terytorialnego i ich jednostek organizacyjnych, a także przedstawicieli nauki i biznesu, do udziału w wizycie studyjnej we Wrocławiu. Wyjazd zaplanowano na 10 października 2016 r.

Uczestnicy wizyty studyjnej odwiedzą trzy spółdzielnie socjalne: PANATO, DAKINI i BIZON.

W trakcie spotkania będzie można zapoznać się m.in. z:

  • możliwościami wiążącymi się z prowadzeniem podmiotu ekonomii społecznej o charakterze przedsiębiorstwa społecznego,
  • różnymi formami funkcjonowania podmiotów ekonomii społecznej o charakterze integracyjnym jak i rynkowym, których celem jest zatrudnienie,
  • innowacyjnym podejściem w prowadzeniu działalności, łączeniu działalność ekonomicznej z realizacją ważnych celów społecznych, promowaniu swojej działalności (sprawny PR).

Pełny program wyjazdu dostępny jest tutaj.

Zgłoszenia do udziału w wizycie przyjmowane są za pośrednictwem elektronicznego formularza zgłoszeniowego na stronie internetowej www.es.lubuskie.pl.

Przedsięwzięcie jest realizowane w ramach projektu „Efekt Synergii – koordynacja lubuskiej ekonomii społecznej”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Wydarzenia
Bądźmy w kontakcie!