VIII Lubuski Kongres Kobiet

VIII Lubuski Kongres Kobiet odbędzie się 22 października br. w urzędzie marszałkowskim. Spotkanie odbędzie się pod hasłem MŁODZI ON-LIFE.

W programie tegorocznego Kongresu znajdzie się m.in. prezentacja Programu dla Młodzieży przedstawiona przez marszałek Elżbietę Annę Polak oraz przygotowana wspólnie z Fundacją Rozwoju Demokracji Lokalnej Debata Oxfordzka nt. aktywizacji młodego pokolenia. W trakcie naszego święta kobiet ogłoszone zostaną wyniki konkursu o tytuł LIDERKI LUBUSKIEGO SAMORZĄDU. Kongres uświetni występ młodego, lubuskiego zespołu muzycznego, a także cieszący się zawsze ogromną popularnością, pokaz mody. W tym roku swoje stroje zaprezentuje Natalia Ślizowska – młoda, utalentowana projektantka z Gorzowa Wlkp.

Po sesji plenarnej będzie można wziąć udział w jednym z trzech paneli tematycznych:

Młodzież
Pasja, hobby, rozrywka – to domena osób aktywnych. Te młode kobiety (ale także mężczyźni) skutecznie realizują nasze hasło „Młodzi on-life”. Przy tym pozostają cały czas też on-line, bo na swoich blogach, kanałach na youtube pokazują światu swój sposób na życie

Start up – od dobrego pomysłu do wielkiego biznesu
Wspólnie postaramy się odpowiedzieć na pytania: Jakie bariery napotykają kobiety zakładając swój własny start – up? Jak odnieść sukces biznesowy w męskim świecie.

Ekspertki podzielą się swoim doświadczeniem i doradzą jak przygotować się na zmianę pokoleniową na rynku pracy.

„Unia Europejska jest kobietą” – wszystko o Funduszach Europejskich dla kobiet i tym jak po nie sięgnąć.
Szukamy samorządowych liderek

Podczas Kongresu po raz drugi uhonorujemy Lubuszanki wyjątkowo zasłużone dla społeczności lokalnej, nadając im tytuł Liderki Lubuskiego Samorządu. Zachęcamy do zgłaszania kandydatur pań, które swoim życiem i działaniami na rzecz samorządu zasługują na to wyróżnienie.

W ubiegłym roku konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem, otrzymaliśmy bardzo dużo zgłoszeń. Wybór był bardzo trudny, co niewątpliwie świadczy o tym, że mamy olbrzymi potencjał zaangażowanych kobiet. W pierwszej edycji uhonorowanych zostało 10 wyjątkowych liderek, w tegorocznej edycji pora na następne panie godne docenienia. Zgłoszenia kandydatek w konkursie o nadanie tytułu Liderki Lubuskiego Samorządu należy przesyłać do dnia 7 października 2016 r. na adres Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze, Departament Organizacyjno-Prawny (ul. Podgórna 7, 65-057 Zielona Góra) lub elektronicznie na adres email:sekretariat.dp@lubuskie.pl.

Wniosek i zasady konkursu dostępne na stronie:

http://lubuskie.pl/news/19538/806/Potencjal-sila-energia-szukamy-samorzadowych-liderek/d,news-bootstrap/

Zgłoś się już dziś!

Po raz kolejny lubuskie kobiety pokażą swoją siłę. Po raz kolejny przekonamy się, że Lubuszanki są piękne, inteligentne i pełne pasji. W zeszłym roku wydarzenie przyciągnęło kilkaset mieszkanek z całego województwa. Tym razem frekwencja może być jeszcze wyższa, bo w programie atrakcji nie brakuje. Już dziś można zapisać się wypełniając formularz zgłoszeniowy.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Wydarzenia
Bądźmy w kontakcie!