Podwieczorek Obywatelski: transgranicznie i sportowo

Sektor 3 Słubice zaprasza na kolejny „Podwieczorek Obywatelski”. Tym razem porozmawiamy o Programie Współpracy INTERREG VA Brandenburgia-Polska na lata 2014-2020 i dogrywce w programie „KLUB” Ministerstwa Sportu i Turystyki, czyli szansie na dotacje w wysokości od 10 000 do 15 000 zł dla klubów sportowych z powiatu słubickiego. Początek spotkania 13 lipca, o godz. 17.00 w siedzibie Fundacji na rzecz Collegium Polonicum (I piętro budynku Biblioteki Collegium Polonicum, ul. Kościuszki 1).

W pierwszej części spotkania przedstawimy nowy program współpracy transgranicznej, czyli INTERREG VA Brandenburgia-Polska na lata 2014-2020. Najważniejsze informacje o programie (w ramach, którego trwają już pierwsze nabory) przedstawi nam Pani Izabela Glišić ze Wspólnego Sekretariatu we Frankfurcie nad Odrą.

W drugiej części opowiemy o tym jak uzyskać dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach programu „KLUB” – dedykowanego małym klubom sportowym. Dotacje w wysokości 10 000 lub 15 000 zł można przeznaczyć na zakup sprzętu, organizację obozów sportowych lub wynagrodzenia trenerów. Na dodatkowy nabór ministerstwo przeznaczy aż 8,5 mln zł. Naszym zdanie, to szansa dla klubów sportowych z terenu powiatu słubickiego. Przypomnijmy, że w pierwszym naborze – dzięki wsparciu Sektora 3 Słubice – pieniądze z programu „KLUB” trafią niebawem do GKS-u Perła Cybinka.

Początek spotkania w siedzibie Sektora 3 Słubice, 13 lipca (środa) o godz. 17.00.

Ze względów organizacyjnych prosimy o potwierdzenie udziału do 12 lipca: e-mail: sektor3@fundacjacp.org, tel. 884 309 488 lub www.sektor3.slubice.pl.

podwieczorek_07.2016

„Podwieczorki Obywatelskie” są organizowane w ramach zadania „Wzmacnianie organizacji pozarządowych oraz rozwój lokalnego społeczeństwa obywatelskiego poprzez prowadzenie działań w ramach Słubickiego Centrum Organizacji Pozarządowych”.