Finał kampanii społecznej „Zgnieć śmieć”

Kampania społeczna „Zgnieć śmieć” dobiega końca. Za nami szereg proekologicznych akcji i warsztatów w szkołach, a także  cykl spotkań z mieszkańcami, które miały na celu promocję zgniatania odpadów. W ręce mieszkańców naszej gminy trafiło 1000 zgniatarek, które w znaczny sposób ułatwią zmniejszanie kubatury odpadów suchych. Przed nami podsumowanie – wielki finał akcji w Collegium Polonicum!

Podsumowanie kampanii społecznej „Zgnieć śmieć” odbędzie się 30 listopada w Collegium Polonicum. Organizatorzy zapewniają wiele atrakcji. O godzinie 12.00 zapraszamy uczniów słubickich szkół na warsztaty z recyklingu i upcyklingu. W tym czasie odbędzie się również „pchli targ”. Natomiast wszystkich mieszkańców Słubic, zapraszamy na imprezę finałową – międzyszkolne zawody o tytuł: „Najbardziej ekologicznej szkoły w Słubicach”, które odbędą się o godzinie 15.00 w dużej auli Collegium Polonicum.

Eko bombka, decoupage i prezenty dla najbliższych

Pierwszy z warsztatów poprowadzi Magdalena Witkowska. W czasie zajęć uczestnicy dowiedzą się o warunkach segregacji odpadów w mieszkaniach oraz o długości „życia” odpadów. Wykonają także kilka ozdób bożonarodzeniowych przy użyciu odpadów codziennego, domowego użytku. Będzie to mikołaj i renifer z rolek po papierze toaletowym, choinka (materiał: kapsle po puszkach z napojami), stroik z kapsli i zakrętek oraz świecznik, przygotowany ze szklanych butelek oraz gazetek sklepowych. Na zakończenie zajęć wszyscy uczestnicy stworzą łańcuch choinkowy!

Drugi z warsztatów poprowadzi Beata Jaworska. Będą to zajęcia z decoupage, czyli techniki zdobniczej, polegającej na przyklejaniu na odpowiednio spreparowaną powierzchnię wzoru wyciętego z papieru lub innych tworzyw.

Podczas trzeciego warsztatu młodzież będzie robiła przedmioty z drewna. Każdy z uczniów robi coś dla siebie. Będą to drobne przedmioty typu świecznik, ramka na zdjęcie/lusterko, deska do krojenia. Jest to okazja do własnoręcznego wykonania drobiazgu na prezent. Dariusz Zboina, który poprowadzi warsztat, dostarczy odpowiedni sprzęt do przygotowania przedmiotów.

Będzie się działo!

Serdecznie zapraszamy!

PROGRAM

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Ogłoszenia
Bądźmy w kontakcie!