tel. 884 309 488, 603 112 487 sekretariat@fundacjacp.org
24.11.2015 | Ogłoszenia

Kampania społeczna „Zgnieć śmieć” dobiega końca. Za nami szereg proekologicznych akcji i warsztatów w szkołach, a także  cykl spotkań z mieszkańcami, które miały na celu promocję zgniatania odpadów. W ręce mieszkańców naszej gminy trafiło 1000 zgniatarek, które w znaczny sposób ułatwią zmniejszanie kubatury odpadów suchych. Przed nami podsumowanie – wielki finał akcji w Collegium Polonicum!

Podsumowanie kampanii społecznej „Zgnieć śmieć” odbędzie się 30 listopada w Collegium Polonicum. Organizatorzy zapewniają wiele atrakcji. O godzinie 12.00 zapraszamy uczniów słubickich szkół na warsztaty z recyklingu i upcyklingu. W tym czasie odbędzie się również „pchli targ”. Natomiast wszystkich mieszkańców Słubic, zapraszamy na imprezę finałową – międzyszkolne zawody o tytuł: „Najbardziej ekologicznej szkoły w Słubicach”, które odbędą się o godzinie 15.00 w dużej auli Collegium Polonicum.

Eko bombka, decoupage i prezenty dla najbliższych

Pierwszy z warsztatów poprowadzi Magdalena Witkowska. W czasie zajęć uczestnicy dowiedzą się o warunkach segregacji odpadów w mieszkaniach oraz o długości „życia” odpadów. Wykonają także kilka ozdób bożonarodzeniowych przy użyciu odpadów codziennego, domowego użytku. Będzie to mikołaj i renifer z rolek po papierze toaletowym, choinka (materiał: kapsle po puszkach z napojami), stroik z kapsli i zakrętek oraz świecznik, przygotowany ze szklanych butelek oraz gazetek sklepowych. Na zakończenie zajęć wszyscy uczestnicy stworzą łańcuch choinkowy!

Drugi z warsztatów poprowadzi Beata Jaworska. Będą to zajęcia z decoupage, czyli techniki zdobniczej, polegającej na przyklejaniu na odpowiednio spreparowaną powierzchnię wzoru wyciętego z papieru lub innych tworzyw.

Podczas trzeciego warsztatu młodzież będzie robiła przedmioty z drewna. Każdy z uczniów robi coś dla siebie. Będą to drobne przedmioty typu świecznik, ramka na zdjęcie/lusterko, deska do krojenia. Jest to okazja do własnoręcznego wykonania drobiazgu na prezent. Dariusz Zboina, który poprowadzi warsztat, dostarczy odpowiedni sprzęt do przygotowania przedmiotów.

Będzie się działo!

Serdecznie zapraszamy!

PROGRAM

-->

Skontaktuj się z nami

Fundacja na rzecz Collegium Polonicum
ul. Kościuszki 1, 69-100 Słubice
(budynek CP, II piętro pok. 208)

Godziny otwarcia: poniedziałek - czwartek 8.00 - 16.00
piątek 8:00 - 15:00
tel. 884 309 488, 603 112 487
sekretariat@fundacjacp.org

NIP:598-15-31-052 | REGON: 211249064

Polecamy