Rozkręcamy Szkolne Koło Wolontariatu w ULO!

ULO, czyli Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształcące to nowa szkoła, której organem prowadzącym jest Uniwersytet im. Adama Mickiewicza. Mieści się w sąsiednim budynku Collegium Polonicum. Do tej współpracy włączyła się również nasza fundacja. Jej uczniowie nie tylko uczą się, ale równie chętnie pomagają – już od połowy września działa w ULO Szkolny Klub Wolontariatu.

Po pierwsze, darmowe korki

Młodzież szybko złapała bakcyla! Ich pierwszą akcją są korepetycje – chcą pomagać uczniom podstawówek w odrabianiu lekcji czy przygotowaniu się do sprawdzianów. W każdą środę o 14.45 i piątek o 12.35 spotykają się z tymi, którzy potrzebują pomocy w nauce. Całkiem za darmo! Zgłoszenia przyjmuje sekretariat szkoły, tel. 618-296-838.

Po drugie, puszka dla kociaka

Uczniowie mają również wielkie serducha dla zwierzaków. W naszym Sektorze 3 młodzież spotkała się z przedstawicielem Stowarzyszenia Ochrony Praw Zwierząt Animals Słubice, który opowiedział im o swojej działalności. I razem wymyślili, że zorganizują zbiórkę puszek i karmy dla wolno żyjących kotów. Karton na karmę już stoi, dziewczyny przygotowały także ulotki i plakaty. Akcję zaplanowano do końca października. Szybko i sprawnie!

A po trzecie i po czwarte…

W planach jeszcze więcej różnych akcji. Pomysłów, ani chęci do działania tym młodym ludziom nie brakuje. A naszym fundacyjnym marzeniem jest, żeby taki klub działał w każdej szkole…

Promocyjnie wspiera nas portal Słubice24.pl – dziękujemy!

 

 
 
 
Bądźmy w kontakcie!