Magdalena Tokarska w składzie Zespołu Ekspertów ds. Polityki Senioralnej przy Wojewodzie Lubuskim

Z wielką radością informujemy, że Prezeska Fundacji na rzecz Collegium Polonicum – Magdalena Tokarska – 13 sierpnia 2024 r. została powołana w skład Zespołu Ekspertów ds. Polityki Senioralnej przy Wojewodzie Lubuskim. Do zadań zespołu na czele, którego stanie Wicewojewoda Lubuski Tomasz Nesterowicz, należy m.in.: diagnozowanie sytuacji osób starszych w województwie lubuskim czy podejmowanie działań zgodnych z polityką rządu na rzecz poprawy sytuacji osób starszych
w województwie lubuskim. W skład zespołu wchodzi siedemnaście osób reprezentujących m.in. podmioty ekonomii społecznej, samorządy i środowiska akademickie. Pełny skład zespołu dostępny jest w BIP Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego. Gratulujemy wszystkim powołanym osobom!

Magdalena Tokarska z sektorem pozarządowym związana jest od 17 lat. Od 2013 r. pełni funkcję prezeski zarządu Fundacji na rzecz Collegium Polonicum. Swoje doświadczenie zdobywała również w sektorach publicznym i prywatnym, co pozwala jej na głębsze zrozumienie mechanizmów działania różnych instytucji. Absolwentka V edycji Szkoły Liderów, aktywnie zaangażowana w rozwój ekonomii społecznej oraz polityki senioralnej. Doświadczona menadżerka projektów unijnych. W obszarze polityki senioralnej działa od 2016 r. współtworząc m.in. Domy Dziennego Pobytu i Kluby Seniora w ramach Fundacji na rzecz Collegium Polonicum. Koncentruje się na łączeniu potencjałów różnych podmiotów dla wspólnego dobra. Swoją pracę traktuje z pokorą, uznając sukcesy za efekt współpracy zespołowej.