Koncert Wspomnienia pogranicza

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Słubic i Frankfurtu na koncert „Wspomnienia pogranicza”

25. rocznica podpisania Traktatu między Rzecząpospolitą Polską a Republiką Federalną Niemiec o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy, to doskonała okazja do dyskusji na temat relacji polsko-niemieckich. – Zapraszamy na pasjonujący wieczór, pełen wspomnień, refleksji i ciekawych historii osób działających w przestrzeni dwumiasta – mówi Marta Wankiewicz, koordynatorka projektu.

Wydarzenie organizują Fundacja na rzecz Collegium Polonicum, Stowarzyszenie My Life oraz Słubicki Miejski Ośrodek Kultury. Koncert, który jest częścią tegorocznego Festiwalu MOST, odbędzie się 15 czerwca o godzinie 18.00, w sali kinowej SMOK-a. Spotkanie, które moderować będzie dr Krzysztof Wojciechowski, to doskonała okazja podsumowania 25 lat współpracy polsko-niemieckiej, możliwość przyjrzenia się teraźniejszości, a także próba zdefiniowania relacji na przyszłość w kontekście problemów współczesnej Europy. – Nie zabraknie również atrakcji artystycznych. Dyskusji towarzyszyć będzie muzyka na żywo oraz ciekawe aranżacje taneczne – dodaje M. Wankiewicz.

Dyskusja z muzyką i tańcem w tle

Koncert będzie niepowtarzalną okazją do spotkania mieszkańców pogranicza. W dyskusji udział wezmą przedstawiciele organizacji, uczelni, samorządów, a także artyści ze Słubic i Frankfurtu. Spotkanie dotyczyć będzie integracji dwumiasta oraz relacji pomiędzy Słubiczanami a Frankfurtczykami. W całość zostaną wkomponowane utwory muzyczne, oddające klimat dyskusji. – Barwne rozmowy, muzyka na żywo, a do tego przepiękne choreografie taneczne sprawią, że koncert będzie niezapomnianym przeżyciem – zaprasza koordynatorka.

Wstęp wolny!

Wydarzenie jest realizowane w ramach projektu „25×25 – wspomnienia pogranicza”, współfinansowanego przez Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej, w ramach linii projektowej 25 x 25.

FWPN_rgb   13393016_10209523297069727_1744789616_n        FCP-logo2012_RGB       logo

Umieszczono w kategoriach: Wydarzenia