Słubice: Zaproszenie na spotkanie poświęcone Mentoringowi

Serdecznie zapraszamy do udziału w bezpłatnym spotkaniu pt. „Mentoring – innowacyjna metoda aktywizacji”,  które odbędzie się 28 lipca br., o godz. 11.00 w siedzibie Młodzieżowego Centrum Kariery w Słubicach ul. Mickiewicza 6/13, pokój 430.

Podczas spotkania chcielibyśmy przedstawić główne założenia programu mentoringowego skierowanego do młodych osób bezrobotnych, fazy relacji, a przede wszystkim rolę mentora w procesie. Rozpoczniemy od wskazówek jak rozpocząć relację mentoringową, a następnie przejdziemy do praktycznego narzędzia ułatwiającego realizację celów i rozwiązywania sytuacji konfliktowych. Ponadto omówione będą założenia modelu mentoringu, wyniki jego testowania, możliwości i zasady wdrażania produktu finalnego.

Mentoring to forma wspierania ludzi w ważnych dla nich sytuacjach życiowych. Bazuje na partnerskiej relacji mentora z mentee, umożliwiającej odkrywanie i rozwój potencjału osoby mentorowanej. Polega głównie na tym, by podopieczny rozwijał samoświadomość, a poznając siebie, nie obawiał się zarządzać życiem, planować własną przyszłość. Zadaniem mentora jest więc inspirowanie, motywowanie i ukierunkowanie działania na określony cel, a także refleksja nad osiągniętymi rezultatami. Mentor jest pewnego rodzaju przewodnikiem, doradcą, konsultantem, wspierającym swojego podopiecznego w rozwoju kompetencji zarówno merytorycznych, jak i związanych z rozwojem osobistym.

Zgłoszenia na spotkanie prosimy przesyłać mailowo na adres: a.serba@fundacjacp.org. Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 608 101 568.

Więcej informacji o projekcie „Mentoring – innowacyjny metoda aktywizacji” znajdziecie pod adresem: www.lubuskimentoring.pl.

Spotkanie realizowane jest w ramach projektu „Mentoring – innowacyjna metoda aktywizacji” realizowanego przez Fundacje na rzecz Collegium Polonicum, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Udział jest bezpłatny.

Umieszczono w kategoriach: Szkolenia