VIII edycja Targów Edukacji i Pracy „EDUKACJA-PRACA-KARIERA bez granic” w Collegium Polonicum

Collegium Polonicum

Zapraszamy do odwiedzenia Targów Edukacji i Pracy, które już po raz ósmy odbędą się w środę, 15 listopada br. w godz. 10:00-14:00 w budynku Collegium Polonicum.

Wydarzenie jest kontynuacją organizowanych w ubiegłych latach imprez, które cieszyły się ogromnym powodzeniem wśród młodzieży z regionu. W targach weźmie udział ponad 50 wystawców i tak jak w ubiegłych latach udział zadeklarowało ponad 700 uczniów.

Organizatorami targów są Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu/Collegium Polonicum w Słubicach, Starostwo Powiatowe w Słubicach, Lubuska Wojewódzka Komenda OHP w Zielonej Górze/Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w Słubicach oraz Fundacja na rzecz Collegium Polonicum

Targi skierowane są do młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej, planującej swoją dalszą drogę edukacji oraz studentów i absolwentów planujących dalsze kształcenie, czy wchodzących na rynek pracy oraz do młodzieży bezrobotnej i poszukującej pracy, jak również wszystkich zainteresowanych planowaniem swojej edukacji oraz kariery zawodowej.

W trakcie targów zwiedzający będą mieli okazję bezpośredniego spotkania z przedstawicielami uczelni wyższych, doradcami zawodowymi oraz przedstawicielami firm. Oferta targowa jest skierowana przede wszystkim do osób młodych, zarówno uczących się, jak i tych poszukujących możliwości dalszego kształcenia i zatrudnienia. Najważniejszym elementem targów jest prezentacja ofert kierunków kształcenia, poszukiwanych na rynku zawodów oraz prezentacja pracodawców i ich oferty dostępnych miejsc pracy.

W ramach targów odbywać się będą również  warsztaty, m.in. z zakresu: rozwoju osobistego,  j. polskiego i języków obcych prowadzone przez wykładowców i studentów Collegium Polonicum oraz przedstawicieli firm i instytucji rynku pracy.

„Młodzież będzie miała okazję zdobyć cenne informacje m. in. z zakresu autoprezentacji, rynku pracy, wyboru zawodu, planowania kariery oraz przedsiębiorczości. W przewidzianych trzech debatach oksfordzkich uczestnicy będą mogli rozwijać kulturę dyskutowania i wzmacniać umiejętność przedstawiania własnych racji. Warsztaty tematyczne zwiększą kreatywność i otwarcie się na możliwości, jakie niesie edukacja” – podkreśla Sylwia Cor, współorganizatorka targów.

Udział w targach jest bezpłatny, serdecznie zapraszamy!

Informacji udziela:

Collegium Polonicum
Sylwia Cor
Tel. 61 829 6814

Targi realizowane są w ramach projektu „Edukacja/Praca/Kariera bez Granic”, który jest współfinansowany z przekazywanych przez Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych Republiki Federalnej  Niemiec

Bądźmy w kontakcie!