Zbieramy książki i przybory szkolne dla dzieci z polskiej szkoły na Litwie

Nasza fundacja przyłączyła się do akcji, która zorganizował młodzieżowy wolontariat Cybińskiego Stowarzyszenia Rozwoju PRO-EKO. Uczniowie z Cybinki chcą pomóc uczniom z Podbrodzia – zbierają polskie książki, lektury, mapy, przybory szkolne. Pomysł na akcję pomocy uczniom szkoły Żejmiana na Podbrodziu, ok. 30 km od Wilna narodził się podczas wycieczki, na którą Wiktoria Samulska, uczennica gimnazjum w Cybince, wyjechała jako laureatka konkursu „Sprzączki i guziki z orzełkiem ze rdzy”. Uczy się w niej 162 dzieci – od lat 6 do matury. Wiktoria pomyślała, że warto im pomóc. Opowiedziała o tym Eugenii Niedźwieckiej, prezesce PRO-EKO. I razem wymyśliły akcję: „Litwo, ojczyzno moja”.

Wiktoria, koordynatorka zadania, razem z koleżankami i kolegami wolontariuszami prowadzą zbiórkę tego, co może się przydać kolegom i koleżankom z Litwy.

Zachęcają do wpłat na konto stowarzyszenia i do przekazywania pomocy rzeczowej – książek, map, globusów, zeszytów i przyborów szkolnych, a także sprzętu sportowego.

Jednym z punktów zbiórki jest biuro Fundacji na rzecz Collegium Polonicum – zapraszamy do nas, ul. T. Kościuszki 1, budynek Biblioteki CP, I piętro.Gdybyście mieli bliżej, pozostałe to: Sklep Benefit Grzegorza Samulskiego (ul. Słubicka 8, Cybinka), gabinet kosmetyczny Agnieszki Iwaniuk (ul. Kościuszki 2).

Akcję można również wspomóc przelewem na konto Cybińskiego Stowarzyszenia Rozwoju PRO-EKO w Cybince, nr 39 8371 1022 5500 4688 2000 0010 z dopiskiem „Szkoła na Litwie”.

Kontakt ws. pomocy rzeczowej: 665 751 606, 663 225 666, 604 164 870. Zachęcamy do pomocy!

Umieszczono w kategoriach: Ogłoszenia