Nabór w projekcie Pożyczki na kształcenie

5 sierpnia o godz. 9.00 rozpoczyna się pierwszy nabór wniosków w ramach projektu „Pożyczki na kształcenie”. To szansa na inwestycje w rozwój i sfinansowanie kosztów uzyskania nowych kwalifikacji.

Dla kogo?

Projekt „Pożyczki na kształcenie” ma na celu wsparcie finansowe osób pełnoletnich mieszkających na terytorium Polski, oferując nieoprocentowaną pożyczkę z możliwością częściowego umorzenia. Program przeznaczony jest dla osób, które planują rozpoczęcie nauki lub już uczestniczą w szkoleniach, kursach, studiach podyplomowych oraz innych formach kształcenia, które nie są w pełni opłacone. Wyjątek stanowią studia I, II i III stopnia oraz jednolite studia magisterskie.

Co można zyskać?

Maksymalna wysokość pożyczki wynosi do 50 tys. zł. W ramach tej kwoty można sfinansować jedno lub kilka szkoleń z dowolnego obszaru wiedzy lub umiejętności. Pożyczka jest nieoprocentowana, a okres spłaty wynosi do 3 lat. Beneficjent ma możliwość uzyskania karencji w spłacie do 6 miesięcy od dnia uruchomienia pożyczki. Udział w programie nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi kosztami, takimi jak prowizje czy opłaty wstępne.

Na co?

Kwotę pożyczki można wykorzystać na sfinansowanie jednego lub kilku szkoleń z dowolnego obszaru wiedzy lub umiejętności, takich jak studia podyplomowe, studia MBA, kursy i szkolenia zawodowe, językowe, informatyczne. Do 15 tys. zł z tej kwoty można przeznaczyć na pokrycie kosztów racjonalnych usprawnień. Oznacza to możliwość pokrycia kosztów specyficznych działań dostosowawczych, uruchamianych wraz z pojawieniem się w projekcie osoby z niepełnosprawnością. Działania te mają na celu ułatwienie dostępu do edukacji i są finansowane w ramach pożyczki, gdy pojawi się taka potrzeba.

Jak wnioskować?

Nabór wniosków o nieoprocentowane pożyczki na kształcenie rozpocznie się 5 sierpnia r. o godz. 9.00. Wnioski można składać za pomocą systemu online dostępnego na stronie: www.pozyczkinaksztalcenie.pl

UWAGA: decyduje kolejność złożonych wniosków aż do wyczerpania alokacji, która w tym naborze wynosi 8 mln zł!
Dlaczego warto skorzystać z naszej pożyczki?:
Wysokość wsparcia: do 50 tys. zł
Okres spłaty: do 3 lat
Oprocentowanie: 0%
Karencja w spłacie: do 6 miesięcy
Na co możesz przeznaczyć pożyczkę?
Sfinansowanie jednego lub kilku szkoleń z dowolnego obszaru wiedzy lub umiejętności
Pokrycie kosztów racjonalnych usprawnień związanych z realizacją szkolenia/kursu (do 15 tys. zł)
Pożyczki nie można przeznaczyć na studia I, II i III stopnia oraz jednolite studia magisterskie.
Dodatkowe korzyści:
Możliwość umorzenia części kapitału pożyczki (do 35% jej wartości) po spełnieniu określonych warunków!
10% za ukończenie kształcenia finansowanego pożyczką
10% za finansowanie form kształcenia w obszarach: zielonej gospodarki, cyfrowej gospodarki, srebrnej gospodarki, dostępności i uniwersalnego projektowania
15% w przypadku trudnej sytuacji materialnej

Projekt „Pożyczki” na kształcenie” jest kontynuacją pilotażu realizowanego przez Fundację Fundusz Współpracy i Agencję Rozwoju Regionalnego w Starachowicach, który rozpoczął się w 2017 roku. Do tej pory w ramach programu udzieliliśmy 5727 pożyczek na łączną kwotę 65 151 302,66 zł. Uczestnicy mogli otrzymać pożyczki na różnorodne formy kształcenia, takie jak studia podyplomowe, kursy czy szkolenia z możliwością umorzenia części pożyczki po spełnieniu określonych warunków. Projekt cieszył się dużym zainteresowaniem, a przyznane pożyczki obejmowały szeroki zakres tematów.

Więcej informacji na stronie projektu: www.pozyczkinaksztalcenie.pl

Ogólnopolska Infolinia projektu: tel. 22 308 14 43, kontakt@pozyczkinaksztalcenie.pl

Zapraszamy również do Punktu Informacyjnego w województwie lubuskim

Fundacja na rzecz Collegium Polonicum