Akcja #1procentSłubice czyli zostaw 1% w powiecie słubickim

Rozliczasz się z fiskusem? Zostaw swój 1% w powiecie słubickim i włącz się w akcję #1procentSłubice

W ubiegłym roku do organizacji pożytku publicznego (OPP) z terenu naszego powiatu trafiły 102 tys. zł. To duża kwota, ale mogła by być znacznie większa. Cztery razy tyle pieniędzy „ucieka na zewnątrz” do organizacji z poza powiatu. Razem możemy to zmienić!

Jak przekazać 1% i komu?

Wystarczy, że rozliczając swoją deklarację podatkową wskażesz jedną z czternastu OPP uprawnionych do otrzymania 1%. Jak to zrobić? W zeznaniach podatkowych PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38 i PIT-39, znajduje się rubryka „Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP)”. W niej należy wpisać właściwy nr KRS organizacji, której chcemy przekazać swój 1% podatku oraz podać kwotę, która nie może stanowić więcej niż 1% daniny na rzecz Państwa.

OPP co to takiego?

Organizacje pożytku publicznego to specyficzna grupa organizacji pozarządowych (czyli fundacji i stowarzyszeń), które spełniły dodatkowe wymagania m.in.: funkcjonują od co najmniej 2 lat, działają na rzecz ogółu społeczności, publikują swoje sprawozdania merytoryczne i finansowe (dostępne dla każdego!) na swoich stronach internetowych jak i w bazie OPP (www.pozytek.gov.pl). W Polsce OPP stanowią ok. 9% wszystkich organizacji pozarządowych. W woj. lubuskim jest ich niespełna 280 na ponad 3,5 tys. zarejestrowanych fundacji i stowarzyszeń. W powiecie słubickim mamy ich 14.

OPP działają w różnych obszarach. Od kultury fizycznej, poprzez pomoc osobom chorym czy niepełnosprawnym, po edukację i terapię najmłodszych.
Listę OPP z terenu znajdziesz poniżej oraz pod adresem http://1procent.slubice24.pl/

Zrób zdjęcie i włącz się do akcji #1procentSłubice

Jeśli zamierzasz przekazać swój 1% OPP z terenu powiatu słubickiego i do tego samego kroku chcesz namówić innych, to przyłącz się do naszej akcji. Zrób sobie zdjęcie z kartką zawierającą napis #1procentSłubice i podziel się nim w mediach społecznościowych oznaczając je takim samym hashtagiem. To proste!

Lista Organizacji Pożytku Publicznego z terenu powiatu słubickiego

W 2017 r. możecie przekazać swój 1% jednej z czternastu Organizacji Pożytku Publicznego mających siedzibę na terenie powiatu słubickiego.

Gmina Górzyca:

  • POLSKO-NIEMIECKIE STOWARZYSZENIE „HUMANITAS” KRS 0000072912
  • „FUNDACJA ZIELONEJ DOLINY ODRY I WARTY” KRS 0000260311 http://fzdow.pl/
  • „FUNDACJA KSZTAŁCENIA KREATYWNEGO” KRS 0000370124 http://szkola-fkk.pl/

Gmina Ośno Lubuskie:

Gmina Rzepin:

Gmina Słubice:

Bądźmy w kontakcie!