O korzyściach z bycia PS i planowania strategicznego

Dlaczego warto zostać przedsiębiorstwem społecznym? – to ostatnie szkolenie, które Fundacja na rzecz Collegium Polonicum zrealizowała w ramach grantu instytucjonalnego z funduszy norweskich. 29 kwietnia 2024 r. w Ośrodku Wsparcia Ekonomii Społecznej w Zielonej Górze Adam Szulczewski opowiadał o zaletach i wadach statusu przedsiębiorstwa społecznego, jak również na przykładzie FCP opowiadał o korzyściach płynących z planowania strategicznego w organizacji.

Uczestnicy spotkania dowiedzieli się jakie podmioty mogą uzyskać status przedsiębiorstwa społecznego i jakie warunki należy spełnić, aby móc ubiegać się o ten status. Rozmawialiśmy również o tym jakie wsparcie finansowe mogą otrzymać przedsiębiorstwa społeczne z funduszy unijnych oraz z budżetu państwa.

Spotkanie było jednocześnie okazją do podsumowania realizacji grantu instytucjonalnego przez Fundację na rzecz Collegium Polonicum.

Działania organizacji w latach 2022-24 dofinansowane z Funduszy Norweskich w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.