Konferencja: Model LBG w praktyce

W imieniu Fundacji CSR Profit zapraszamy na konferencję dotycząca standardów mierzenia, raportowania i komunikacji w obszarze zaangażowania społecznego oraz współpracy partnerskiej biznesu z NGOs. Tematem przewodnim wydarzenia będzie prezentacja Modelu LBG jako narzędzia wspierającego mierzenie efektywności działań społecznych firm. Partnerem wydarzenia jest Fundacja na rzecz Collegium Polonicum.

Konferencja 25.09.2015_baner2

Konferencja będzie podsumowaniem projektu wspierającego rozwój współpracy partnerskiej Biznes – NGO w wymiarze lokalnym, którego pomysłodawcą i realizatorem jest zielonogórska Fundacja CSR Profit. Celem konferencji jest przybliżenie uczestnikom zagadnień związanych ze strategicznym zaangażowaniem i wpływem społecznym firm, a także prezentacja trendów i dobrych praktyk w tym obszarze w oparciu o Model LBG.

Model LBG to jeden z najbardziej sprawdzonych i rozpowszechnionych na świecie zestawów zasad i narzędzi, który ułatwia międzynarodową standaryzację sposobu planowania, mierzenia efektywności, komunikowania działań z zakresu zaangażowania społecznego. Od ponad 19 lat jest on stosowany przez setki organizacji na świecie.

Partnerem Merytorycznym konferencji jest firma doradcza SGS Polska, koordynator zarządzający siecią LBG w Polsce, który przedstawi praktyczne zastosowanie modelu, szczególnie w kontekście osiąganych korzyści biznesowych i społecznych:

• Jak zarządzać zaangażowaniem społecznym na poziomie strategicznym?

• W jaki sposób zaangażowanie w rozwój wspólnoty lokalnej przekłada się na rozwój firmy?

• Jak mierzyć wpływ i skuteczność działań społecznych?

Istotnym punktem wydarzenia będzie warsztat dla uczestników pt. Dopasowanie programów społecznych do profilu działalności przedsiębiorstwa, poprowadzony przez ekspertki z SGS Polska. Podczas konferencji zaprezentowane zostaną także rezultaty projektu Fundacji oraz regionalna platforma współpracy międzysektorowej – www.PartnerstwaLokalne.pl. Więcej informacji w AGENDZIE na stronie Fundacji.

Do uczestnictwa w wydarzeniu zapraszamy przedstawicieli firm, organizacji pozarządowych i instytucji społecznych, a także osoby zainteresowane tematyką społecznej odpowiedzialności biznesu. Udział w wydarzeniu jest BEZPŁATNY. Liczba miejsc OGRANICZONA.

Miejsce: OPZL, Zielona Góra, ul. Reja 6, Sala konferencyjna – II piętro

Termin: 25 września 2015, godz. 10:00 – 14:00

Konferencja ma charakter zamknięty. Zgłoszenia należy przesyłać do 22.09.2015 bezpośrednio na adres: marta@csrprofit.com lub za pomocą formularza internetowego: REJESTRACJA

Patronat medialny nad konferencją obejmują: CR Navigator, Regionalny Portal Gospodarczy Biznes Lubuski, PartnerstwaLokalne.pl. Konferencja jest współfinansowana ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Do pobrania:

 

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Wszystkie
Bądźmy w kontakcie!