Standardy ochrony dzieci w Fundacji na rzecz Collegium Polonicum

W Fundacji na rzecz Collegium Polonicum dbamy o ochronę osób małoletnich w prowadzonych przez nas działaniach. Poniżej możesz zapoznać się z naszą „Polityką ochrony dzieci w Fundacji na rzecz Collegium Polonicum”.

Do pobrania:

Uproszczona wersja Standardów ochrony dzieci w Fundacji na rzecz Collegium Polonicum:

Zasady bezpieczeństwa dla dzieci w naszej organizacji

Cześć!

Chcemy, żebyś czuł się u nas bezpiecznie i wiedział, że możesz nam zaufać. Dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie 10 ważnych informacji:

1. Szanujemy Ciebie i Twoje prawa. Nikt nie może Cię skrzywdzić, obrazić ani zrobić Ci niczego złego. Twoje zdanie jest dla nas ważne.
  2. Wszyscy dorośli pracujący w naszej organizacji przechodzą specjalne sprawdzenie, żeby mieć pewność, że są godni zaufania. Dbamy o to, by byli to ludzie, którym możesz zaufać.
  3. Dorośli z naszej organizacji nie będą kontaktować się z Tobą prywatnie przez internet, telefon czy media społecznościowe bez wiedzy Twoich rodziców lub opiekunów.
  4. Jeśli coś Cię zaniepokoi, przestraszy lub będziesz miał jakiekolwiek wątpliwości, zawsze możesz powiedzieć o tym dorosłemu, któremu ufasz. Wysłuchamy Cię uważnie, potraktujemy poważnie i pomożemy.
  5. Twoje zdjęcia i filmy z Twoim udziałem będą robione tylko za Twoją zgodą i zgodą Twoich rodziców. Zawsze zapytamy, czy możemy je gdzieś pokazać i powiemy, gdzie zostaną użyte.
  6. Kiedy korzystasz u nas z internetu, staramy się, żeby był on dla Ciebie bezpieczny. Mamy specjalne zabezpieczenia, ale jeśli zobaczysz coś niepokojącego, natychmiast powiedz o tym dorosłemu.
  7. Jeśli ktoś z dorosłych w naszej organizacji zachowa się niewłaściwie lub sprawi, że poczujesz się niekomfortowo, natychmiast zostanie odsunięty od pracy z dziećmi. Twoje bezpieczeństwo jest najważniejsze.
  8. W naszej organizacji zawsze jest osoba, do której możesz się zwrócić, jeśli masz jakieś problemy lub pytania. Możesz z nią porozmawiać o wszystkim, co Cię martwi lub ciekawi. Powiemy Ci, kto to jest i jak możesz się z nią skontaktować.
  9. Szanujemy Twoją prywatność. Informacje o Tobie są chronione i nie udostępniamy ich osobom spoza organizacji bez zgody Twoich rodziców lub opiekunów.
  10. Pamiętaj, że masz prawo powiedzieć „nie”, jeśli coś Ci się nie podoba lub czujesz się niekomfortowo. Nikt nie może Cię zmuszać do robienia rzeczy, których nie chcesz.

Twoje bezpieczeństwo i dobre samopoczucie są dla nas najważniejsze. Jeśli masz jakiekolwiek pytania, wątpliwości lub potrzebujesz pomocy, zawsze możesz porozmawiać z kimś dorosłym w naszej organizacji. Jesteśmy tu dla Ciebie!