Pierwsze szkolenie z konsultacji społecznych za nami

Wspólnie z Nową Solą 26 marca 2022 r. rozpoczęliśmy cykl szkoleń dotyczących konsultacji społecznych w ramach projektu „Nowa Sól na społecznej fali”.

W szkoleniu pn. „Wprowadzenie do konsultacji społecznych” prowadzonym przez Damiana Deca udział wzięli rzedstawiciele nowosolskich organizacji pozarządowych, społecznicy, mieszkańcy miasta, nowosolscy radni oraz urzędnicy.

Poprzez zabawy rozwijające umiejętności społeczne uczestnicy szkolenia dowiedzieli się co to jest dialog obywatelski, partycypacja obywatelska, co to są bariery konsultacji społecznych, zagrożenia wynikające z konsultacji społecznych oraz poznali wiele innych zagadnień z zakresu konsultacji społecznych.

Było wesoło, ale i zatrważająco groźnie, w tle szkolenia pojawiło się nawet morderstwo… Działo się, oj działo! Pomimo kryminalnych wątków, według uczestników szkolenia jedną z najważniejszych zasad konsultacji społecznych jest „dobra wiara” 😊 Oby tak dalej… Dziękujemy za Waszą obecność! Do zobaczenia w Centrum Aktywności Społecznej już 9 kwietnia!

Projekt „Nowa Sól na społecznej fali” jest finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

Projekt realizowany jest przez Fundację na rzecz Collegium Polonicum we współpracy z Gminą Nowa Sól – Miasto.

Bądźmy w kontakcie!