Szukam kogoś kto pomoże mi przeprowadzić konsultacje społeczne

Przeprowadzenie efektywnych konsultacji społecznych wymaga zaangażowania ze strony organizatora konsultacji. Mimo to warto pytać mieszkańców o ich zdanie w taki sposób, aby czuli, że faktycznie mają coś do powiedzenia. Takie konsultacje muszą wykorzystywać różnorodne, atrakcyjne, angażujące formy. Istotnym jest takie sformułowanie i zdefiniowanie problemu, aby był zrozumiały i aby mieszkańcy się z nim utożsamiali. Zdecydowanie należy unikać sytuacji, w której pytamy społeczeństwo o sprawy, w których decyzja została już podjęta.

Fundacja na rzecz Collegium Polonicum posiada doświadczenie oraz metodologię prowadzenia konsultacji społecznych spełniających powyższe założenia. Nasz model konsultacji testowaliśmy wspólnie z Urzędem Miejskim w Słubicach w projekcie „Konsultuj – Decyduj!” w latach 2013-2014.

W ramach naszych usług doradzimy jak przeprowadzić konsultacje, przygotujemy je z Państwem, poprowadzimy spotkania otwarte i aktywne formy pytania o opinię, przygotujemy narzędzia oraz zbadamy efektywność tych konsultacji.

Adam Szulczewski, 61 82 96 790,
a.szulczewski@fundacjacp.org