Ruszył portal wspierający współpracę międzysektorową – www.partnerstwalokalne.pl

Portal jest miejscem inicjowania oraz promocji partnerskich działań organizacji pozarządowych z lokalnym biznesem. To tutaj, lokalne organizacje pozarządowe mogą zaprezentować swój pomysł na zaangażowanie biznesu oraz społeczności lokalnej, zapoznać się ze standardami współpracy biznesu z ngo, przejrzeć dobre praktyki, skorzystać z narzędzi pozwalających na dokonanie wielopoziomowej analizy potencjału organizacji, a także zainspirować otoczenie do działania.

„Od początku projektu pracujemy z lokalnymi organizacjami rozwijając ich potencjał, przygotowując do partnerskiej współpracy z biznesem. Portal jest odpowiedzią na potrzeby organizacji pozarządowych. Dzielimy się wiedzą, narzędziami. Pragniemy promować działania społeczne, realizowane na szczeblu lokalnym i mówić o korzyściach wynikających ze współpracy międzysektorowej w kontekście rozwoju społeczności lokalnej” (Marta Górska, Koordynatorka projektu).

Efektem współpracy Fundacji CSR Profit z zielonogórskim przedsiębiorstwem społecznym Dalej Razem Sp. z o.o. jest film prezentujący funkcjonalności portalu: Zapraszamy do obejrzenia!

Jeśli chcesz pozyskać partnera? Wolontariusza? Zainspirować otoczenie do działania? Wypromować Waszą współpracę? A może być na bieżąco z tym co się dzieje w regionie lub zaczerpnąć wiedzę na temat odpowiedzialności społecznej – to zapraszam Cię do współtworzenia i śledzenia portalu: partnerstwalokalne.pl.

www.PartnerstwaLokalne.pl – Łączymy firmy i organizacje społeczne

Partner wspierający: ZTE :Civilitas”

Partner merytoryczny: Laboratorium Odpowiedzialnego Biznesu

Patroni projektu: Marszałek Województwa Lubuskiego, Organizacja Pracodawców Ziemi Lubuskiej, Fundacja na rzecz Collegium Polonicum, Lubuskie Stowarzyszenie Profilaktyki Społecznej, SPSS „Krąg” Patron medialny: Regionalny Portal Gospodarczy Biznes Lubuski