Pomagamy Fundacji Generado wybudować hostel dla osób z autyzmem

Nie mogło nas w tym zabraknąć- i bardzo nas cieszy, że mogliśmy przyłożyć choć małą cegiełkę do tego pomysłu!

Budowa hostelu dla osób z autyzmem to kolejne wyzwanie, jakiego podjęła się Fundacja Generado. – Hostel, to takie miejsce, gdzie rodzice będą mogli powierzyć swoje dorosłe autystyczne dzieci i odpocząć. Trzeba dać rodzicom dorosłych, niesamodzielnych osób z autyzmem możliwość wytchnienia. A im samym szanse na spędzenie fajnie czasu – podkreśla Sebastian Cycuła, prezes Fundacji Generado.

Fundacja ta ma również nietypowy pomysł na zbieranie środków na budowę hostelu. Wycenili, ile kosztuje budowa 1 mkw hostelu – a jest to dokładnie 3727 zł. I pomóc w budowie może każdy, symbolicznie wykupując dowolną powierzchnię. Na planie budowy można wybrać, które metry chce się zasponsorować.: w kuchni, łazience, czy w pokojach…

1 sierpnia w Ośrodku Wsparcia Ekonomii Społecznej w Zielonej Górze S. Cycuła odebrał z rąk Magdaleny Tokarskiej, prezes Fundacji na rzecz Collegium Polonicum symboliczny „czek” na zbudowanie 1 mkw. – Wybraliśmy miejsce w jadalni, tu, gdzie stoi duży stół. Można przy nim usiąść, zjeść, ale także napić się herbaty i rozmawiać o wszystkim. To symboliczne miejsce, które jednoczy – mówi M. Tokarska. I gorąco zachęca innych, żeby przyłączyli się do tego dzieła. – W okolicy stołu jest jeszcze kilka wolnych metrów, może ktoś chce dołożyć swoją cegiełkę właśnie tu, przy nas? – dodaje.

Zobaczcie, jak przebiegało przekazanie symbolicznego „czeku”. Z filmu można dowiedzieć się również, dlaczego ten hostel jest taką ważną inwestycją.