Karolina Dreszer-Smalec kwestorem Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego

Członkini zarządu Fundacji na rzecz Collegium Polonicum – Karolina Dreszer-Smalec – głosami członków Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego została wybrana na kwestora komitetu. To pierwszy raz, kiedy przedstawicielka Polski będzie pełniła tę zaszczytną funkcję.

Karolina Dreszer-Smalec jest członkinią Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego od 2015 r. Reprezentuje tam polski sektor pozarządowy. Do prac w EKES-ie została desygnowana jako przedstawicielka Ogólnopolskiej Federacji Organizacji Pozarządowych, w której od 2013 r. pełni funkcję wiceprezeski.

Czym jest EKES?
Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny to powołany w 1957 r. organ doradczy UE, reprezentujący organizacje pracowników i pracodawców oraz inne grupy interesu, w tym przedstawicieli społeczeństwa obywatelskiego. EKES wydaje opinie na temat spraw UE skierowane do Komisji Europejskiej, Rady UE i Parlamentu Europejskiego. Jest swego rodzaju łącznikiem między podejmującymi decyzje instytucjami europejskimi a obywatelami UE. W skład komitetu wchodzi 326 członków ze wszystkich państw UE w tym 21 osób z Polski.

O tym jak wygląda praca w EKES-ie i czym zajmuje się komitet przeczytacie w rozmowie portalu NGO.pl z Karoliną Dreszer-Smalec: „Działam w EKES-ie dla wszystkich organizacji. I dla przyszłości moich córek”.

Obecnie Karolina została zgłoszona przez OFOP jako kandydatka do EKES-u na kolejną kadencję. Trzymamy kciuki za pozytywną rekomendację Rady Działalności Pożytku Publicznego.