Niedługo rusza Dom Dziennego Pobytu w Górzycy. Już można się zgłaszać.

To bardzo ważne dla naszej fundacji wydarzenie: 30 sierpnia otwieramy Dom Dziennego Pobytu w Górzycy przeznaczony dla osób niesamodzielnych.

Dzięki dobrej współpracy z władzami samorządowymi Górzycy, czyli z wójtem Robertem Stolarskim i Gminnym Ośrodkiem Kultury z dyrektorką Małgorzatą Gniewczyńską na czele, udało się znaleźć doskonałe miejsce na ten dom właśnie w Górzycy.

DDP będzie się mieścił w osobnym budynku na terenie Kompleksu Sportowo-Rehabilitacyjnego. W pomieszczeniach właśnie trwa remont – prace idą pełną parą! Od 1 września pomoc, wsparcie i opiekę znajdzie tu 20 osób niesamodzielnych (z różnych powodów, np. niepełnosprawności, samotności, czy trudnej sytuacji życiowej).

Będą mieć zapewnioną opiekę przez 8 godzin 5 dni w tygodniu, w tym oczywiście różnego rodzaju zajęcia, te rehabilitacyjno-usprawniające, jak i miłe, życiowe, np. rękodzieło czy wspólne kucharzenie. I kto wie, co jeszcze? Różne inne pomysły, które sami uczestnicy zgłoszą. Co bardzo ważne, dzięki dobrej współpracy z GOK, podopieczni będą mogli korzystać z wysokiej jakości sprzętu do fizjoterapii.

DDP powstaje w ramach projektu Opiekuńcze skrzydła powiatu. Do tej pory w ramach tego projektu udało się uruchomić dwa Kluby Seniora – w Słubicach i Cybince. A przed nami, na jesień, certyfikowane kursy na opiekuna osoby starszej lub asystenta osoby niepełnosprawnej.

Można się już zgłaszać – zarówno na oba kursy, jak i do Domu Dziennego Pobytu.

Chcecie dowiedzieć się więcej? Więcej informacji w naszym biurze w Słubicach, tel. 61 82 96 878.

Szczegóły dotyczące działalności  DDP znajdują się w regulaminie:

Formularze zgłoszeniowe:

FORMULARZ