Zapraszamy na Europejskie Rejsy Zefirem!

Dzień Europy najlepiej świętować na pograniczu! 9 maja zapraszamy na trzy europejskie rejsy Zefirem po Odrze, rozśpiewane, kolorowe i radosne! Współorganizatorem wydarzenia jest Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej.

Chcemy hucznie obchodzić Dzień Europy, dlatego zapraszamy wszystkich na rejsy Zefirem, wspólnie będziemy pływać po rzece, która łączy oba nasze miasta. Rejsy odbędą się o godz. 15, 16 i 17.

Do udziału w pierwszym rejsie zaprosiliśmy Marcina Jabłońskiego, starostę słubickiego, Tomasza Ciszewicza, burmistrza Słubic, Rene Wilke, nowego nadburmistrza Frankfurtu nad Odrą. O wspólnym funkcjonowaniu w jednoczącej się Europie mówić będą Dagna Lewandowska, reprezentująca Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej, dr Krzysztof Wojciechowski, dyrektor administracyjny Collegium Polonicum oraz Karolina Dreszer – Smalec, członkini Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego w Brukseli.

Ponieważ rok 2018 jest rokiem Europejskiego Dziedzictwa Kulturowego, podczas rejsu nie zabraknie nam muzyki ani sztuki. O godz. 15 i 16 zaśpiewa chór Adoramus, a o godz. 17 wystąpi  polsko-niemiecki chór dziecięcy Singing All Together. Na Odrze zabrzmi na pewno Oda do Radości po polsku i po niemiecku – a reszta to muzyczna niespodzianka!

Dzieci, które również serdecznie zapraszamy do wspólnej podróży, zamienią statek w „Galerię Nowej Sztuki”, tworząc własne interpretacje dzieł znanych mistrzów europejskich. Każdy z nich zostanie najprawdziwszym artystą na czas rejsu.

Nudy nie będzie! Wszystkich uczestników już teraz namawiamy do udziału w euro quizie europejskim, każda dobra odpowiedź będzie nagradzana! Wszystkich zaprosimy również na poczęstunek.

Zgłaszajcie się! Bądźcie z nami!

Zgłoszenia przyjmujemy pod nr tel. 61 82 96 791 i 884 309 488.

Ilość miejsc ograniczona. Po zgłoszeniu telefonicznym wymagany odbiór bezpłatnych wejściówek w godzinach pracy biura fundacji. 01-03.05.2018 biuro nieczynne.

Umieszczono w kategoriach: Slider