II Nowosolskie Forum Organizacji Pozarządowych

Anna Dymna i Jerzy Górski to goście II Nowosolskiego Forum Organizacji Pozarządowych. Wydarzenie odbędzie się między 30 listopada o 4 grudnia, tym razem w formule online. Wspólnie z miastem Nowa Sól przygotowaliśmy interesujące rozmowy i spotkania z praktykami oraz ekspertami od aktywności społecznej oraz wolontariatu.

To już druga taka impreza w Nowej Soli. Ubiegłoroczne forum odbyło się pod koniec października w Nowosolskim Domu Kultury i wzięło w nim udział ponad 100 osób.

Mieliśmy nadzieję, że uda nam się przeprowadzić forum na przełomie października i listopada z zachowaniem odpowiednich wymogów sanitarnych. Byliśmy zmuszeni do organizacji wydarzenia w Internecie, dlatego postanowiliśmy wydłużyć czas jego trwania z jednego do pięciu dni. Tak, aby każdy znalazł coś interesującego dla siebie – mówi Adam Szulczewski z Fundacji na rzecz Collegium Polonicum, jeden z organizatorów imprezy.

Tegoroczny temat przewodni wydarzenia, to wolontariat i tej kwestii poświęcono najwięcej uwagi. Forum otworzy rozmowa o powstającym Centrum Aktywności Społecznej. Wezmą w niej udział Wiceprezydent miasta Natalia Walewska-Wojciechowska, inspektor ds. współpracy z NGO Kalina Patek oraz Kierownik Centrum Organizacji Pozarządowych w Koninie Bartosz Jędrzejczak.

1 grudnia zaplanowano szkolenie pt. „Wolontariat ma sens!”, które poprowadzi Katarzyna Michałek ze szczecińskiego Stowarzyszenia POLITES. Na to wydarzenie jako jedyne obowiązują wcześniejsze zapisy.

W środę, 2 grudnia czeka rozmowa z Jerzym Górskim – zwycięzcą podwójnych zawodów triathlonowych Ironman, społecznikiem oraz bohaterem książki i filmu pt. „Najlepszy – gdy słabość staje się siłą”.

Dzień później swoimi doświadczeniami w organizacji wolontariatu i współpracy z wolontariuszami podzielą się przedstawiciele lubuskich organizacji pozarządowych. Forum zamknie rozmowa z Anną Dymną – prezeską Fundacji Mimo Wszystko.

Wszystkie wydarzenia, z wyjątkiem szkolenia, będzie można śledzić od poniedziałku do piątku o godz. 18.00 na Facebookowym profilu „Na społecznej fali Nowa Sól” prowadzonym przez Wydział Spraw Społecznych nowosolskiego magistratu. Wszystkie informacje dotyczące forum dostępne są tam, jak i na stronach Urzędu Miejskiego www.nowasol.pl.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja na rzecz Collegium Polonicum w ramach zadania dofinansowanego ze środków Miasta Nowa Sól.

.