Zgnieć śmieć! Będzie czyściej i ekologicznie

Rusza kampania społeczna pod hasłem „Zgnieć śmieć”. Na mieszkańców Słubic, szczególnie tych w wieku szkolnym, czeka wiele proekologicznych spotkań i warsztatów. Inauguracja akcji już w najbliższą środę na placu Przyjaźni.

Odpady to obecnie jeden z najważniejszych problemów ekologicznych w gminie Słubice. Jak informują urzędnicy, odpady są źle segregowane oraz wyrzucane w sposób nieoszczędny. Obowiązujące w Polsce przepisy nakładają na gminę obowiązek zwiększania udziału odpadów segregowanych w odbieranych odpadach ogółem. Nie spełnienie tego warunku skutkuje koniecznością zapłaty przez gminę kary, co zwiększa koszt odbioru odpadów dla mieszkańców.

Dlatego władze Słubic we współpracy z Przedsiębiorstwem Usług Komunalnych i Zakładem Usług Wodno-Ściekowych postanowiły coś z tym zrobić. Chcą wspólnie pokazać mieszkańcom jak należy prawidłowo segregować śmieci i dbać o środowiska naturalne.

W ramach kampanii przeprowadzone zostaną warsztaty dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Będzie też cykl spotkań z mieszkańcami, które będą miały na celu promocję zgniatania odpadów i przekazanie zgniatarek mieszkańcom.

Te ostatnie mają ułatwić mieszkańcom segregację odpadów suchych. Dzięki ich używaniu można zmniejszyć kubaturę odpadów suchych nawet parokrotnie. Każda chętna osoba będzie mogła otrzymać zgniatarkę na jednym z kilku organizowanych spotkań. Pierwsze z nich już 21 października na placu Przyjaźni w godzinach 16-18.

Wydarzeniem wieńczącym kampanię „Zgnieć śmieć” będzie impreza w Collegium Polonicum, która odbędzie się 30 listopada. Organizatorzy planują także zawody o tytuł najbardziej ekologicznej szkoły oraz warsztaty z recyklingu i upcyklingu.

Patronem medialnym akcji jest portal Słubice24. Za pośrednictwem naszej strony będziemy informować o wszystkich wydarzeniach kampanii i publikować najważniejszą informacje związane z segregacją odpadów na terenie gminy Słubice.

Szczegóły kampanii pojawiać się będą na bieżąco pod linkiem: http://fundacjacp.org/kampania/

Fundacja na rzecz Collegium Polonicum jest wykonawcą kampanii.

kampania