Świętuj z nami niepodległość

To jest szczególny rok – dlatego również i nasza fundacja pamięta o 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Razem z fundacją GunSpot zapraszamy na obchody Święta Niepodległości. W programie historia, militaria i muzyka.

Taka szczególna data zdarza się raz na 100 lat. Dlatego warto w tym roku rozmawiać o trudnej, pełnej wojennej zawieruchy historii Polski. Również i my zapraszamy na spotkanie. A jako że organizujemy je wspólnie z fundacją GunSpot, będziemy słuchać opowieści o militariach. Jesteście ciekawi, jaką rolę w odzyskaniu niepodległości miały dawne organizacje strzeleckie? Właśnie o tym i o ich działalności będzie mówił Roland Semik, regionalista.

Będzie można poznać również tajemniczą historię pewnego karabinu. A zobaczyć ich jeszcze więcej – na każdego miłośnika militariów będzie czekała nie lada gratka w postaci wystawy broni historycznej i współczesnej.

A może ktoś chce sprawdzić swoje umiejętności i celne oko? Do tego również będzie okazja, zostanie przygotowana cyfrowa strzelnica.

To nie wszystko – wieczór występami umilą uczniowie Społecznej Niepublicznej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia w Słubicach oraz Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Stanisława Moniuszki w Słubicach.

Serdecznie zapraszamy, spotkanie jest otwarte dla wszystkich chętnych.