AKCJA EKONOMIZACJA- spotkanie dla przedstawicieli organizacji pozarządowych

Czy organizacja pozarządowa może pozyskiwać środki na swoje działania oferując na rynku produkty lub usługi? Jak zwiększyć „siłę ekonomiczną” organizacji?

Osoby, które działają w organizacjach pozarządowych znają to uczucie, kiedy chciałyby zrobić jeszcze dużo, ale na wszystkie pomysły, potrzeby brak środków i trzeba wybierać, co uda się zrealizować, a co nie… Organizacje najczęściej utrzymują się z dotacji (np. z gminy, starostwa) i z darowizn. Ale mogą również próbować środki pozyskiwać z rynku: ZARABIAJĄC!

Jak się do tego przygotować? Jak budować swoją ofertę? Jak wygląda zarabianie od strony księgowej? Jak się promować wśród lokalnej społeczności? Na te pytania odpowiadać będą doradcy i specjaliści z Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej podczas spotkania zorganizowanego specjalnie dla słubickich organizacji pozarządowych, które odbędzie się 30 marca w siedzibie Fundacji na rzecz Collegium Polonicum – Zapraszamy przedstawicieli naszych fundacji i stowarzyszeń. Razem możemy zastanowić się, jak budować wspólną markę organizacji pozarządowych, jak przekonywać mieszkańców, żeby korzystali z naszych usług – mówi Marzena Słodownik, animatorka z Fundacji. – Warto pamiętać też o tym, że mieszkańcy kupując usługi czy produkty oferowane przez organizacje pozarządowe, wspierają ich działania. A to oznacza, że wspierają osoby czy grupy, którym te organizacje pomagają. Dobro zawsze powraca – dodaje.

Akcja ekonomizacja

Spotkanie dla przedstawicieli organizacji pozarządowych

30 marca 2017 r. godz. 17.00

Fundacja na rzecz Collegium Polonicum