Konkurs plastyczny „Poznajemy słubickie organizacje pozarządowe” rozstrzygnięty!

Na konkurs wpłynęło 37 wspaniałych, kolorowych i pomysłowych plakatów, które wykonali uczniowie słubickich szkół. Spośród nich jury, po burzliwych obradach wyłoniło najlepsze prace, za które ich autorzy otrzymają atrakcyjne. Kto został laureatem?

W październiku nasza fundacja ogłosiła konkurs plastyczny. Zadanie było proste: należało wybrać jedną ze słubickich organizacji pozarządowych (a mamy ich w mieście ponad 70) i narysować plakat, który pokaże, czym się zajmuje.

Konkurs odbywał się w kategoriach: klas 1-4 i 5-8 (oraz 3 kl. gimnazjum). Zależało nam na tym, żeby uczniowie szkół poznali organizacje, sprawdzili, ile dobrego robią, a potem pokazali to innym – na plakatach. I trzeba przyznać, że z tego zadania wywiązali się znakomicie!

Łącznie otrzymaliśmy 37 prac, 18 w kategorii młodsze (kl. 1-4) j i 19 w starszej (kl. 5-8 i 3 gimnazjum). Jury obradowało w składzie: Magdalena Tokarska, prezes Fundacji na rzecz Collegium Polonicum, Izabela Jasiewicz z Biura Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Słubicach, Ewa Bielewicz-Polakowska z Collegium Polonicum oraz Tomasz Stefański ze Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury. Każdy z jurorów mógł przyznać maksymalnie 100 pkt. każdej z prac, m.in. za pomysł, trafność doboru pracy do tematu, jakość wykonania.

Jury podkreślało, że prace były bardzo ciekawe i przygotowane na wysokim poziomie. – Interesująca jest różnorodność organizacji na plakatach, to pokazuje, że dzieci kojarzą wiele z nich – mówiła E. Bielewicz-Polakowska. B. Jasiewicz podkreśliła, że jest bardzo zadowolona z tego, że najmłodsi mieszkańcy miasta kojarzą tak wiele organizacji.

Stefański zwrócił uwagę na wysoki poziom artystyczny prac, ich plakatowość i różnorodność zastosowanych technik. A także to, że większość uczestników sprostała zadaniu, żeby stworzyć plakat przykuwający wzrok i poprzez symbolikę wyraziła to, co kryje się za bogatą działalnością organizacji.

– Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie. W wykonanie plakatów włożyli nie tylko wiele pracy, ale również, a może przede wszystkim – serca. To było widać. Mamy nadzieję, że będą chcieli nadal poznawać nasze organizacje i włączać się w ich działania. A my na pewno będziemy ich nadal do tego zachęcać – podkreśla M. Tokarska.

Na zwycięzców przygotowaliśmy atrakcyjne nagrody – są nimi różne „gadżety” elektroniczne. Dodatkową nagrodę pocieszenia przygotowało dla jednego z uczestników Collegium Polonicum.

A oto lista zwycięzców:

Kategoria I (klasy 1-4 SP):

miejsce I – Zuzanna Kondarewicz, SP Kunowice, nagroda: przenośna konsola z grami i filmami,

miejsce II – Beata Matkowska, SNOSM, nagroda: gogle 3 D z pilotem,

miejsce III – Hanna Zduńczyk, SP 1, nagroda: smartwatch.

Kategoria II (klasy 5-8 i 3 gimnazjum):

miejsce I – Urszula Tomczak, SP 2, nagroda: dron z kamerą i okularami 3 D,

miejsce II – Sabina Kusz, SP Kunowice, nagroda: cyfrowa ramka na zdjęcia,

miejsce III – Hanna Puchalska, SP 1, przenośny głośnik JBL.

Wszyscy, którzy przysłali prace otrzymają od nas dyplomy uczestnictwa. Nagrody wręczymy podczas VII Słubickiego Forum Organizacji Pozarządowych, które odbędzie się 27 listopada o godz. 17. w Collegium Polonicum. Podczas forum będzie można obejrzeć wszystkie prace. Serdecznie zapraszamy!

Konkurs został dofinansowany z budżetu gminy Słubice w ramach realizacji zadania „Sektor 3 Słubice – wzmacnianie organizacji pozarządowych oraz rozwój lokalnego społeczeństwa obywatelskiego w gminie Słubice”.

Umieszczono w kategoriach: Edukacja