Kariera w Unii Europejskiej: Bezpłatne warsztaty przygotowujące do konkursów w instytucjach UE!

Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Zielonej Górze wraz z Collegium Polonicum, Europe Direct w Zielonej Górze oraz Biurem Karier Uniwersytetu Zielonogórskiego zapraszają na jednodniowy bezpłatny warsztat przygotowujący do konkursów EPSO - 12 maja w godz. 10.30 - 16.30 w Collegium Polonicum w Słubicach.

Warsztaty skierowane są do absolwentów i studentów trzeciego roku studiów licencjackich oraz drugiego roku studiów magisterskich uzupełniających, pracowników administracji i zainteresowanych pracą w instytucjach unijnych i przygotowujących  się do konkursu EPSO (również tych powtórnie podchodzących do egzaminu).

Uczestnicy spotkania poznają rodzaje stanowisk, na które można aplikować (od stażysty i asystenta do urzędnika UE), dowiedzą się jak wygląda procedura rekrutacyjna oraz jak się do niej przygotować.

Do udziału w warsztatach zapraszamy osoby, które:

  • zamierzają wziąć udział w konkursie EPSO i chcą:
  • lepiej przygotować się do udziału w konkursie;
  • dowiedzieć się, jakich błędów unikać;
  • sprawdzić swoje siły w przykładowych testach;
  • uczestniczyły w konkursie EPSO i chcą:
  • podzielić się swoim doświadczeniem i wrażeniami;
  • podzielić się dobrymi radami;
  • sprawdzić swoje siły w przykładowych testach.

Warsztaty odbędą się 12 maja 2015 r. w godzinach 10:30 – 16:30 w Collegium Polonicum sala nr 19.

Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniu prosimy o przesłanie swojego zgłoszenia na podany adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 4 maja 2015 r. w zgłoszeniu prosimy podać numer telefonu kontaktowego.

HARMONOGRAM

10:30 – 11:15

Wprowadzenie (ok. 45 min): informacje dotyczące konkursu EPSO, rekrutacji oraz przebiegu egzaminów, czyli: a) czym są konkursy EPSO; b) jakie wymagania należy spełnić; c) do jakich instytucji można się rekrutować poprzez EPSO.
11:15 – 12:00 Blok poświęcony rozumowaniom numerycznym, abstrakcyjnym, werbalnym (ok. 90 min.), podczas którego uczestnicy dowiedzą się: a) jak zwiększyć swoje szanse w konkursie; b) jakich błędów unikać; oraz c) będą rozwiązywać autentyczne testy sprawdzające każde z powyższych rozumowań.
12.00 – 12.30 Przerwa
12:30 – 13:00 Symulacja pracy w grupie (ok. 30 min.): uczestnicy dostaną temat, związany z fundamentalnymi założeniami funkcjonowania UE i będą w grupie przygotowywać prezentację nt. zagadnienia.
13:00 – 14:30 Wystąpienie ustne (ok. 90 min.): każdy uczestnik otrzyma tekst,  na podstawie którego będzie proszony o przedstawienie swojego stanowiska na forum.
14: 30 – 16:00 Rozmowa ustrukturyzowana (ok. 45 min.): każdy z uczestników dostanie pytanie, takie jakie zadają rekruterzy podczas konkursu EPSO i odpowie na nie na forum. Tutaj uczestnik odpowiada bez przygotowania.
16:00 - 16:30 Podsumowanie

Dr Ewa Hartman jest doświadczonym wykładowcą akademickim, doradcą i trenerem. Jest również specjalistą w zakresie prowadzenia szkoleń i warsztatów przygotowujących do egzaminów EPSO. Jest kierownikiem studiów podyplomowych na kierunku Urzędnik Administracji Unii Europejskiej – kariera w instytucjach unijnych na Akademii Górniczo-Hutnicza w Krakowie. Wykładała m.in. na Bournemouth University w Wielkiej Brytanii, gdzie obroniła tytuł doktora nauk prawnych. Współpracowała również z instytucjami Unijnymi, rządowymi i organizacjami pozarządowymi jako ekspert.