Karolina Knochenmuss

KK2W Fundacji pracuje od lutego 2006. Zarządza projektami i jest specjalistą do spraw promocji.

W pracy: W Fundacji od lutego 2006. Przez pierwsze 2 lata zajmowała się rozwijaniem i organizowaniem Szkoły Językowej oraz wszelkich kursów i szkoleń. Jednocześnie coraz częściej organizowała działania promocyjne w projektach. Obecnie w zakresie jej obowiązków jest rozwój organizacji poprzez pisanie i realizację projektów, wsparcie merytoryczne i organiacyjne oraz szeroko pojęte Public Relations z elementami marketingu.

O sobie: Urodziłam się w Szczecinie. Dzięki szczęśliwemu dzieciństwu to miasto na zawsze pozostanie dla mnie najpiękniejszym celem sentymentalnych powrotów. Na co dzień żyję w szpagacie między Polską i Niemcami. Nad Odrą, w Słubicach i Frankfurcie koncentruje się moje życie zawodowe i prywatne. Ukończyłam tu studia na Europejskim Uniwersytecie Viadrina, pracuję w Fundacji i codziennie przekraczam granicę. Języki i kultury mieszają się, a ja wybieram z nich to, co najlepsze. W pracy cenię sobie tempo, niesamowity zespół i umiejętności innych, które mobilizują mnie do pracy nad sobą. Nie lubię jednostajności i powtarzalności. Kiedy popadam w rutynę, wytyczam nowe szlaki. Ustawiam nowe horyzonty, zmieniam otoczenie.