KAROLINA DRESZER-SMALEC CZŁONKINIĄ EUROPEJSKIEGO KOMITETU EKONOMICZNO-SPOŁECZNEGO

W wyniku nominacji Krajowej Rady Działalności Pożytku Publicznego, działającej przy Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej, Karolina Dreszer – Smalec, członkini zarządu Fundacji na rzecz Collegium Polonicum Słubicach oraz doktorantka w Instytucie Geografii Społeczno – Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej UAM w Poznaniu została członkinią Europejskiego Komitetu Ekonomiczno – Społecznego na kadencję 2015-2020. Karolina zgłoszona została jako wiceprezeska Ogólnopolskiej Federacji Organizacji Pozarządowych w Warszawie, przy poparciu udzielonym przez Sieć Wspierania Organizacji Pozarządowych SPLOT.

Czym jest Europejski Komitet Ekonomiczno – Społeczny (EKES)?

EKES to organ konsultacyjny Unii Europejskiej. Komitet, utworzony w 1957 r., zapewnia doradztwo na rzecz głównych instytucji UE (Komisji Europejskiej, Rady UE, Parlamentu Europejskiego), sporządzając opinie w sprawie propozycji legislacyjnych UE oraz opinie z inicjatywy własnej. Jedną z głównych ról EKES jest budowanie pomostu między instytucjami UE a zorganizowanym społeczeństwem obywatelskim. Poprzez zwoje działanie EKES promuje demokrację uczestniczącą w UE i pomaga wzmacniać rolę organizacji społeczeństwa obywatelskiego, podejmując zorganizowany dialog z tymi grupami w państwach członkowskich UE i w pozostałych krajach na całym świecie.

Krótka notka o Karolinie

Karolina Dreszer-Smalec

Karolina jest członkinią zarządu Fundacji na rzecz Collegium Polonicum w Słubicach od 2009. Ze swoją organizacją związana jest blisko 10 lat, początkowo jako wolontariuszka, koordynatorka projektów, a w końcu dyrektorka. Na poziomie lokalnym Karolina zaangażowana jest w prace na rzecz budowy współpracy między samorządami a organizacjami pozarządowymi, pełni rolę doradcy dla NGO, animuje lokalne partnerstwa.

Karolina od 2013 pełni również funkcję wiceprezeski Ogólnopolskiej Federacji Organizacji Pozarządowych w Warszawie. Związana jest także ze stowarzyszeniem Dialog społeczny.

Karolina ukończyła w Collegium Polonicum w Słubicach studia na kierunku gospodarka przestrzenna, o specjalności rozwój i rewitalizacja miast i wsi. Następnie rozpoczęła studia doktoranckie w Zakładzie Ekonometrii Przestrzennej Instytutu Geografii Społeczno – Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej UAM w Poznaniu. W pracy doktorskiej podejmuje temat przemian obszarów kolejowych w obszarze metropolitalnym Poznania.

Jest absolwentką „Szkoły Partycypacji” organizowanej przez OFOP oraz „Szkoły Trenerów Modelu współpracy organizacji pozarządowych i administracji publicznej”, realizowanej w ramach projektu systemowego „Model współpracy administracji publicznej i organizacji pozarządowych – wypracowanie i upowszechnienie standardów współpracy”.

Umieszczono w kategoriach: Wszystkie