Karolina Dreszer-Smalec - Dyrektor Fundacji

KDS2Związana z Fundacją od 2005 roku, początkowo jako studentka i wolontariuszka, później jako pracownik, a obecnie jako dyrektor fundacji. Od 2013 roku jest również członkinią zarządu i wiceprezeską Ogólnopolskiej Federacji Organizacji Pozarządowych w Warszawie.

W pracy: Od czerwca 2013 roku jestem dyrektorką Fundacji i jednocześnie pełnię funkcję członkini zarządu. Zajmuję się zarządzaniem organizacją czyli staram się dołożyć swoją cegiełkę do tego, żeby zespół pracujący w Fundacji miał jak najlepsze warunki do sprawnego i efektywnego funkcjonowania. Chętnie podejmuję się roli liderki, jednak to praca zespołowa sprawia mi najwięcej satysfakcji.

W międzyczasie zajmuję się pisaniem i realizacją projektów skierowanych głównie na wzmacnianie III sektora, działania edukacyjne dla dzieci i młodzieży oraz prowadzeniem szkoleń z zakresu umiejętności „miękkich”. Obszar moich zainteresowań to animacja współpracy między organizacjami pozarządowymi, kreowanie rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność oraz budowanie partnerskich relacji z sektorem publicznym.

Uwielbiam się uczyć i poszerzać swoje horyzonty. Kiedy dokonuję jakiegoś wyboru zawsze zastanawiam się czy będzie to dla mnie wyzwanie i okazja do rozwoju. Nie miałam takich wątpliwości podejmując się roli członkini zarządu i wiceprezeski Ogólnopolskiej Federacji Organizacji Pozarządowych. Tylu inspirujących i ciekawych ludzi co w sektorze pozarządowym nie można spotkać nigdzie indziej!
Poza pracą w Fundacji jestem wykładowcą akademickim i prowadzę badania w ramach doktoratu pisanego na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Za Iwanem Turgieniewem podzielam przekonanie, że „…nie można nie robić niczego, tylko dlatego, że nie można zrobić wszystkiego….”.

O sobie: W dobie internetu i portali społecznościach, kiedy niemalże każdą informację o danej osobie można znaleźć w kilka chwil, coraz bardziej cenię sobie okazje do osobistego spotkania i rozmowy. Dlatego, jeżeli chcesz dowiedzieć się o mnie czegoś więcej, zapraszam na kawę. Wtedy chętnie opowiem Ci o sobie… :-)