Helga Grune

f_300_200_16777215_00_images_grafika_zdjecia_zespol_helga_grune_Fundacja_2009_081.JPG

Współpracuje z Fundacją jako reprezentatka stowarzyszenia z Frankfurtu nad Odrą "My Life - historia opowiedziana".

W pracy: Jako koordynator oraz członek zarządu stowarzyszenia zbieram i opracowuję życiorysy po niemieckiej stronie Odry. Cieszę się z owocnej współpracy z pracownikami Fundacji, którzy z kolei zbierają życiorysy po polskiej stronie. Tutaj, w Fundacji, w budynku biblioteki Collegium Polonicum znajduje się nasze archiwum - Archiwum Ludzkich Losów - które stale powiększa swoje zbiory.

O sobie: Jestem już na emeryturze, ale chiałabym jak najdłużej pracować wśród ludzi i z ludźmi. Kocham przepiękne krajobrazy Brandenburgii i całego regionu nadodrzańskiego - wszystko jedno czy po polskiej, czy po niemieckiej stronie. Najchętniej przemierzam je na rowerze lub na piechotę.